niedziela, 21 kwietnia 2013

Uwaga akcja! DIETA W MUKOWISCYDOZIE

z dniem 23.04.2013r rusza akcja przez znas zorganizowana. Ma na celu zebranie jak najwiecej przepisów zgodnych z których będą mogli korzystac chorzy na mukowiscydozę. Drugim celem jest pomoc Arkowi.
Arek to cudowny przystojny chłopak który od urodzenia zmaga się z chorobą. Ostatni miesiąc nie był dla niego ani dla jego rodziny łaskawy. Od ponad 2 tygodni leży w szpitalu pod tlenem. Zbieramy pieniądze na specjalną aparaturę która bedzie mogł mieć przy sobie i dzieki temu wyjdzie wkońcu ze szpitala. Prosimy bardzo o umieszczenie jednego z TYCH banerów na swoim blogu. Was to nic nie kosztuje Arkowi pozwoli poczuć tegoroczną wiosnę.

teraz więcej o samej akcji:

Dieta w mukowiscydozie jest zupełnie odmienna od tej zalecanej zdrowym ludziom. Jej głównym założeniem nie jest dbałość o odpowiedni poziom cholesterolu we krwi i zachowanie szczupłej sylwetki, ale dostarczenie dużej ilości energii, białek i tłuszczów. Niestety często z ta chorobą towarzyszy brak apetytu. Zachęćmy chorych do jedzenia.

Warunkami przystąpienia do akcji są:
-Każde danie musi zawierać bardzo dużo białka czyli ryby, mięso, jaja,  mleko i produkty mleczne
-Do potraw należy używać tłuszczu, zarówno podczas smażenia, duszenia i pieczenia, jak również w postaci surowych olejów roślinnych do sałatek. Do surówek i sałatek warto również dodawać majonez lub sosy na jego bazie.
-Dania mięsne można panierować, a sosy sporządzać z dodatkiem mąki i śmietany. Dotyczy to także zup - nie należy jadać czystych, niczym nie zaprawianych.
- Danie musi być wizualnie dopracowane w każdym calu - by niejadek zjadł obiadek :)
- Dozwolone są wszelkiego rodzaju tłuste wielojajeczne ciasta, ciasteczka i inne pyszności! byle by nie zawierały kawy i herbatyWięcej o Arku możecie dowiedzieć się z jego strony
www.arekiwanowski.pl,
www.siepomaga.pl/f/ptwmgdansk/c/824
Dieta w mukowiscydozieComments:

Prześlij komentarz

Free Blog Template by June Lily